Witam na stronie Przychodni weterynaryjnej "Na Cztery Kopyta"

Nasz zespół

Z KAŻDYM ROKIEM NASZA PRZYCHODNIA ROZWIJA I ZMIENIA SIĘ DLA NASZYCH PACJENTÓW I ICH WŁAŚCICIELI.
ZACZYNALIŚMY JAKO MAŁY JEDNOOSOBOWY GABINET, BY Z CZASEM DZIAŁAĆ W CORAZ LICZNIEJSZYM GRONIE STALE ROZWIJAJĄC SIĘ W RÓŻNYCH DZIEDZINACH. W 2021 ROKU ZMIENILIŚMY SIEDZIBĘ, DZIĘKI CZEMU GABINET MÓGŁ STAĆ SIĘ PRZYCHODNIĄ. URUCHOMIONA ZOSTAŁA RECEPCJA I SKLEP Z ARTYKUŁAMI ZOOLOGICZNYMI A NASZA ZAŁOGA ZNÓW ZWIĘKSZYŁA SWOJE SZEREGII. 

STANOWIMY ZGRANY ZESPÓL A KAŻDY MA SWOJĄ SPECJALIZACJĘ, KTÓRĄ SZCZEGÓLNIE ZGŁĘBIA, JEDNOCZEŚNIE NIE ZAPOMINAJĄC O STAŁYM DOKSZTAŁCANIU SIĘ W NOWOCZESNEJ WIEDZY WETERYNARYJNEJ. STĄD TEŻ REGULARNIE UCZESTNICZYMY W SYMPOZJACH I WARSZTATACH ZAWODOWYCH.
NASZA PRACA JEST DLA NAS PASJĄ, ALBOWIEM KAŻDY Z NAS OPRÓCZ TEGO, ŻE WYKONUJE SWOJĄ PRACĘ Z ZAMIŁOWANIA, JEST RÓWNIEŻ WIELKIM MIŁOŚNIKIEM ZWIERZĄT.


PRYWATNIE KAŻDY Z NAS MA SWOJE PASJE I ZAINTERESOWANIA, KTÓRE SĄ ODSKOCZNIA OD ZAWODOWEGO ŻYCIA :-)

  PONIŻEJ KILKA SŁÓW O KAŻDYM Z NAS.
Featured

LEK. WET. JOANNA ŚWIERCZYŃSKA (KIEROWNIK GABINETU, SPECJALISTA CHORÓB KONI)

Opisuje się następującymi słowami: 

"Odkąd sięgam pamięcią zawsze chciałam zostać lekarzem weterynarii. Pomagać potrzebującym zwierzętom, przyjmować na świat nowe życie, patrzeć jak szczeniak, który dzielnie znosił szczepienia przemienia się w dorosłego psa a źrebie przy którym spędziło się pierwszą dobę jego życia walcząc by mogło samodzielnie ssać, galopuje radośnie po łąkach. Dzięki obserwacji pracy rodziców i czynnego w niej uczestnictwa miałam możliwość poznawania zawodu lekarza weterynarii już od najwcześniejszych lat.
Moja praca to przede wszystkim pasja. Pasja, która często budzi mnie po nocy bo trzeba gdzieś jechać i wyrywa z wolnego popołudnia. Nie zamieniłabym jej jednak na nic innego, chodź czasem naprawdę boli gdy wiesz, że jedyną rzeczą jaką możesz zrobić dla zwierzęcia jest pozwolić mu odejść. W to co robię wkładam całe swe serce i wiedzę. Staram się stale rozwijać biorąc udział w sympozjach i szkoleniach pogłębiających mą wiedzę weterynaryjną oraz poszerzają umiejętności praktyczne. A jako, że życie bez zwierząt byłoby bardzo puste prywatnie posiadam cztery własne konie, dwa psy, trzy koty oraz parę szynszyli, które dotrzymują nam towarzystwa w gabinecie. Wolny czas najchętniej spędzam wędrując po Górach Świętokrzyskich na końskim grzbiecie, zwiedzając ciekawe miejsca, czytając książki lub zajmując się uprawą ogrodu w duchu permakultury."

W 2008 roku uzyskała dyplom Lekarza Weterynarii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Po odbyciu staży zawodowych zarówno w lecznictwie małych zwierząt jak i koni pracowała w kieleckiej przychodni. W 2011 roku założyła Gabinet Weterynaryjny "Na Cztery Kopyta", który po latach przekształcił się w Przychodnię. W pracy zawodowej zajmuje się przede wszystkim chirurgią małych zwierząt, stomatologią oraz lecznictwem koni a w szczególności rozrodem. Nie stroni również od interny psów i kotów. Swoją wiedzę pogłębia na licznych kongresach i szkoleniach o różnej tematyce zawodowej.

 

LEK. WET. AGNIESZKA STOLARCZYK

Dermatologia, kardiologia, choroby wewnętrzne, chirurgia miękka, badanie USG

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie

Jest internistką z zamiłowaniem do rozwiązywania zagadek - stale fascynują ją dziedziny weterynarii z którymi rozpoczynała swoją przygodę : neurologia, onkologia i nefrologia ale jej zawodową pasją są dermatologia i kardiologia weterynaryjna. Od lat pogłębia swoją wiedzę w tych dziedzinach oraz bierze udział w licznych konferencjach i warsztatach dla lekarzy weterynarii dotyczących tej tematyki. W chwili obecnej w trakcie specjalizacji z zakresu "Weterynaryjnej diagnostyki obrazowej"

Poza pracą w Przychodni weterynaryjnej „ Na Cztery Kopyta” wykonuje badania serca psów i kotów w kieleckiej przychodni oraz prowadzi firmę szkoleniową dla lekarzy weterynarii.

Prywatnie uwielbia dalekie podróże oraz spacery ze swoją suczką Tokyo.

LEK. WET. KAROLINA MAKOWSKA

 

 

Lek. Wet. Karolina Makowska w lutym 2021r. ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. W czasie studiów odbywała praktyki studenckie oraz była wolontariuszką w Gabinecie Weterynaryjnym "Na Cztery Kopyta". Po skończeniu studiów została stażystką, a następnie samodzielnym lekarzem weterynarii w Przychodni "Na Cztery Kopyta".

Doktor Karolina w naszej placówce zajmuje się przede wszystkim leczeniem chorób wewnętrznych, jej ulubioną dziedziną jest hematologia weterynaryjna, choć stale odkrywa w sobie nowe, weterynaryjne pasje. W swojej praktyce stara się holistycznie podchodzić do pacjenta, kocha wyzwania diagnostyczne i adrenalinę, choć najbardziej ceni długofalowe prowadzenie swoich pacjentów.

Uwielbia pracę z mikroskopem, skupia się głównie na wykonywaniu badań z zakresu hematologii, choć bliskie jej jest także badanie cytologiczne. W przyszłości Pani doktor chciałaby także poszerzać swoje umiejętności w dziedzinie neurologii i stanów nagłych, a także zgłębiać tajemnice psich i kocich serc.

Wykona badanie USG, RTG, doradzi chętnie w sprawie prawidłowego żywienia psów i kotów - nie straszne jej diety BARF, ani żywienie pacjentów z chorobami przewlekłymi.

Stale uczestniczy w różnych szkoleniach i konferencjach dotyczących między innymi wszelkich dziedzin psio-kociej interny.

W marcu 2024 rozpoczęła studia specjalizacyjne - "choroby psów i kotów" w SGGW w Warszawie.

Prywatnie jest właścicielką dwóch kotek o imionach Szari i Misia.

W czasie wolnym doktor Karolina nałogowo czyta powieści historyczne. Lubi pływanie, jazdę na rowerze i inne formy aktywnego spędzania czasu.

Jednakże jej zdecydowanie największą poza-weterynaryjną pasję stanowią podróże - nieistotne, czy bliskie, czy dalekie, samolotem, czy rowerem, z walizką, czy z plecakiem - każda jest dla niej jedyna i niepowtarzalna, bo pozwalają jej nabrać dystansu do życia i spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy.

LEK. WET. KATARZYNA KOBRYŃ

Jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Krakowie. Od początku interesowało ja przede wszystkim leczenie koni i im to właśnie oddała swe weterynaryjne serce. Podczas studiów odbywała liczne praktyki w klinikach koni w Polsce i za granicą. Po studiach odbyła staż w Klinice dla Koni doktora Rafała Pędziwiatra. Po jego zakończeniu rozpoczęła pracę w naszej przychodni jako samodzielny lekarz weterynarii. Jest świetnym specjalistą zwłaszcza w dziedzinie  interny oraz stomatologii koni i wykazuje się ogromna empatia do każdego pacjenta.

W wolnym czasie jeździ konno lub na rolkach i odbywa długie spacery ze swoim psem. Od lat jest wegetarianką a przy tym świetnie gotuje.

Lek. wet. Magdalena Góral


Lek. wet. Magdalena Góral

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie w 2024 roku, aktualnie odbywa staż w naszej Przychodni.
 
Od najmłodszych lat fascynowała się zwierzętami. Praca w zawodzie lekarza weterynarii było jej marzeniem z dzieciństwa. Odbyła pięcioletni wolontariat w kieleckim schronisku, skąd adoptowała suczkę Cynię.
 
Czas wolny spędza uprawiając sport, przede wszystkim jeżdżąc na rowerze i wędrując po górach (nazwisko zobowiązuje ;) ) oraz chodząc na koncerty ulubionych zespołów.
 
W przyszłości planuje specjalizować się w szeroko pojętej internie oraz rozrodzie psów i kotów.
Przychodnia Weterynaryjna "Na Cztery Kopyta"
Lek. wet. Joanna Świerczyńska
ul. Kościelna 1
26-085 Kostomłoty Drugie
Nip.: 959 177 50 73

504 230 368 - Lek. Wet. Joanna Świerczyńska (kierownik Przychodni weterynaryjnej, leczenie koni)
535 661 142 - Lek. Wet. Katarzyna Kobryń (leczenie koni)

Przychodnia weterynaryjna na cztery kopyta

Poniedziałek: 900 - 1900
Wtorek: 900 - 1900
Środa: 900 - 1900
Czwartek: 900 - 1900
Piątek: 900 - 1900
Sobota: 1000 - 1400
Niedziela i święta: nieczynne

Przychodnia weterynaryjna ma cztery kopyta