Witam na stronie gabinetu "Na Cztery Kopyta"

Nasza załoga

 
Poniżej przedstawiamy sylwetki naszych lekarzy.

Stanowimy zgrany zespól a każdy ma swoją specjalizację, którą szczególnie zgłębia, jednocześnie nie zapominając o stałym dokształcaniu się w nowoczesnej wiedzy weterynaryjnej. Stąd też regularnie uczestniczymy w sympozjach i warsztatach zawodowych. Nasza praca jest dla nas pasją, albowiem każdy z nas oprócz tego, że jest lekarzem weterynarii z zamiłowania, jest również wielkim miłośnikiem zwierząt mającym w domu własnych pupili. 

Prywatnie każdy z nas ma swoje pasje i zainteresowania, które są odskocznia od zawodowego życia :-)

 

 

Lek. wet. Joanna Świerczyńska (kierownik gabinetu, specjalista chorób koni)

Odkąd sięgam pamięcią zawsze chciałam zostać lekarzem weterynarii. Pomagać potrzebującym zwierzętom, przyjmować na świat nowe życie, patrzeć jak szczeniak, który dzielnie znosił szczepienia przemienia się w dorosłego psa a źrebie przy którym spędziło się pierwszą dobę jego życia walcząc by mogło samodzielnie ssać, galopuje radośnie po łąkach. Dzięki obserwacji pracy rodziców i czynnego w niej uczestnictwa miałam możliwość poznawania zawodu lekarza weterynarii już od najwcześniejszych lat.
Moja praca to przede wszystkim pasja. Pasja, która często budzi mnie po nocy bo trzeba gdzieś jechać i wyrywa z wolnego popołudnia. Nie zamieniłabym jej jednak na nic innego, chodź czasem naprawdę boli gdy wiesz, że jedyną rzeczą jaką możesz zrobić dla zwierzęcia jest pozwolić mu odejść. W to co robię wkładam całe swe serce i wiedzę. Staram się stale rozwijać biorąc udział w sympozjach i szkoleniach pogłębiających mą wiedzę weterynaryjną oraz poszerzają umiejętności praktyczne. A jako, że życie bez zwierząt byłoby bardzo puste prywatnie posiadam cztery własne konie, dwa psy, trzy koty oraz parę szynszyli, które dotrzymują nam towarzystwa w gabinecie. Wolny czas najchętniej spędzam wędrując po Górach Świętokrzyskich na końskim grzbiecie, zwiedzając ciekawe miejsca, czytając książki lub zajmując się uprawą ogrodu w duchu permakultury.

W 2008 roku uzyskałam tytuł Lekarza Weterynarii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.  Po odbyciu staży zawodowych zarówno w lecznictwie koni jak i małych zwierząt oraz pracy w przychodni weterynaryjnej, w 2011 roku założyłam Gabinet Weterynaryjny "Na Cztery Kopyta". W pracy zawodowej zajmuję się przede wszystkim lecznictwem koni w szczególności rozrodem (posiadam tytuł "specjalisty chorób koni"), chirurgią miękką małych zwierząt, która coraz bardziej mnie fascynuje, oraz interną małych zwierząt. 


Lek. wet. Joanna Świerczyńska

Lek. Wet. Leonard Świerczyński

Ukończył wydział Medycyny Weterynaryjnej na Akademii Rolniczej Rolniczej  Lublinie w 1980 roku i po odbyciu staży zawodowych został na wiele lat Kierownikiem Państwowej Lecznicy Dla Zwierząt w Mniowie, która przekształciła się następnie w Lecznicę Samorządową.  Zajmował się w tym czasie przede wszystkim pracą terenowa i lecznictwem dużych zwierząt. Następnie założył prywatny Gabinet Weterynaryjny w Mniowie z  praktyką mieszaną, jak również zajmował się chirurgia małych zwierząt w Gabinecie Weterynaryjnym Centrum w Kielcach. Od 2015 roku zaczął pracę w naszym gabinecie, gdzie zajmuje się interną małych zwierząt i ma nieskończone pokłady cierpliwości dla swoich pacjentów.
Prywatnie jest miłośnikiem książek i ekologii, lubi podróże po różnych zakątkach Polski a relaksuje się wędkując w swoim stawie. W domu ma trzy psy oraz cztery koty.

Lek. Wet. Agnieszka Dunajska

Dermatologia, kardiologia, choroby wewnętrzne, chirurgia miękka, badanie USG

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie

Jest internistką z zamiłowaniem do rozwiązywania zagadek - stale fascynują ją dziedziny weterynarii z którymi rozpoczynała swoją przygodę : neurologia, onkologia i nefrologia ale jej zawodową pasją są dermatologia i kardiologia weterynaryjna. Od lat pogłębia swoją wiedzę w tych dziedzinach oraz bierze udział w licznych konferencjach i warsztatach dla lekarzy weterynarii dotyczących tej tematyki.

Poza pracą w Gabinecie Weterynaryjnym „ Na Cztery Kopyta” wykonuje badania serca psów i kotów w kieleckiej przychodni oraz prowadzi firmę szkoleniową dla lekarzy weterynarii.

Prywatnie uwielbia dalekie podróże oraz spacery ze swoją suczką Tokyo.

Lek. wet. Joanna Świerczyńska

Lek. Wet. Karolina Makowska

Od dzieciństwa interesowałam się zwierzętami, jeździłam konno i marzyłam o tym by zostać lekarzem weterynarii.

W 2021 roku ukończyłam studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i rozpoczęłam staż w Gabinecie Weterynaryjnym "Na Cztery Kopyta" gdzie wcześniej odbywałam praktyki zawodowe. Obecnie pracuję na stanowisku samodzielnego lekarza weterynarii Zawodowo interesuje mnie szeroko pojęta interna zwierząt towarzyszących.

Planuję pogłębiać swoją wiedzę w szczególności z endokrynologii i kardiologii, która zafascynowała mnie na studiach.

Z dużym zainteresowaniem pogłębiam swoje umiejętności z zakresu obrazowania ultrasonograficznego małych zwierząt i chirurgii miękkiej.

Wolne chwile najczęściej spędzam przy książkach – nie tylko weterynaryjnych, bardzo lubię czytać też powieści historyczne. Uwielbiam wędrówki po górach. Pasjonują mnie bliższe i dalsze podróże.

Lek. Wet. Karolina Makowska

Przychodnia Weterynaryjna "Na Cztery Kopyta"
Lek. wet. Joanna Świerczyńska
ul. Kościelna 1
26-085 Kostomłoty Drugie
Nip.: 959 177 50 73
504 230 368 - Lek. Wet. Joanna Świerczyńska (kierownik gabinetu, leczenie koni)
535 661 142 - Lek. Wet. Katarzyna Kobryń (leczenie koni)
Gabinet na cztery kopyta

Poniedziałek: 900 - 1900
Wtorek: 900 - 1900
Środa: 900 - 1900
Czwartek: 900 - 1900
Piątek: 900 - 1900
Sobota: 1000 - 1400
Niedziela i święta: nieczynne

Gabinet weterynaryjny na cztery kopyta