Lek. wet. Joanna Świerczyńska (kierownik gabinetu, specjalista chorób koni)

Odkąd sięgam pamięcią zawsze chciałam zostać lekarzem weterynarii. Pomagać potrzebującym zwierzętom, przyjmować na świat nowe życie, patrzeć jak szczeniak, który dzielnie znosił szczepienia przemienia się w dorosłego psa a źrebie przy którym spędziło się pierwszą dobę jego życia walcząc by mogło samodzielnie ssać, galopuje radośnie po łąkach. Dzięki obserwacji pracy rodziców i czynnego w niej uczestnictwa miałam możliwość poznawania zawodu lekarza weterynarii już od najwcześniejszych lat.
Moja praca to przede wszystkim pasja. Pasja, która często budzi mnie po nocy bo trzeba gdzieś jechać i wyrywa z wolnego popołudnia. Nie zamieniłabym jej jednak na nic innego, chodź czasem naprawdę boli gdy wiesz, że jedyną rzeczą jaką możesz zrobić dla zwierzęcia jest pozwolić mu odejść. W to co robię wkładam całe swe serce i wiedzę. Staram się stale rozwijać biorąc udział w sympozjach i szkoleniach pogłębiających mą wiedzę weterynaryjną oraz poszerzają umiejętności praktyczne. A jako, że życie bez zwierząt byłoby bardzo puste prywatnie posiadam cztery własne konie, dwa psy, trzy koty oraz parę szynszyli, które dotrzymują nam towarzystwa w gabinecie. Wolny czas najchętniej spędzam wędrując po Górach Świętokrzyskich na końskim grzbiecie, zwiedzając ciekawe miejsca, czytając książki lub zajmując się uprawą ogrodu w duchu permakultury.

W 2008 roku uzyskałam tytuł Lekarza Weterynarii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.  Po odbyciu staży zawodowych zarówno w lecznictwie koni jak i małych zwierząt oraz pracy w przychodni weterynaryjnej, w 2011 roku założyłam Gabinet Weterynaryjny "Na Cztery Kopyta". W pracy zawodowej zajmuję się przede wszystkim lecznictwem koni w szczególności rozrodem (posiadam tytuł "specjalisty chorób koni"), chirurgią miękką małych zwierząt, która coraz bardziej mnie fascynuje, oraz interną małych zwierząt. 


Lek. wet. Joanna Świerczyńska